Company produces single product. Production and total cost data: production volume for March 14200 units, for April 16000 units. Direct materials for March $921580, for April $1038400. Direct labor for March $248500, for April $280000. Mfg Overhead for March $1008200, for April $1038260. Total cost to manufacture 15100 units is what?