--%>

breakfast program

if the average is 0.27 and we have $500 how much break fastest will we serve by 2 weeks

   Related Questions in Mathematics

  • Q : Logic and math The homework is attached

    The homework is attached in the first two files, it's is related to Sider's book, which is "Logic for philosophy" I attached this book too, it's the third file.

  • Q : Econ For every value of real GDP,

    For every value of real GDP, actual investment equals

  • Q : The mean of the sampling distribution

    1. Caterer determines that 87% of people who sampled the food thought it was delicious. A random sample of 144 out of population of 5000 taken. The 144 are asked to sample the food. If P-hat is the proportion saying that the food is delicious, what is the mean of the sampling distribution p-hat?<

  • Q : Graph Theory is the n-Dimensional Qn

    is the n-Dimensional Qn Hamiltonian? Prove tour answer

  • Q : Formal logic2 It's a problem set, they

    It's a problem set, they are attached. it's related to Sider's book which is "Logic to philosophy" I attached the book too. I need it on feb22 but feb23 still work

  • Q : Problem on mass balance law Using the

    Using the mass balance law approach, write down a set of word equations to model the transport of lead concentration. A) Draw a compartmental model to represent  the diffusion of lead through the lungs and the bloodstream.

  • Q : What is limit x tends to 0 log(1+x)/x

    What is limit x tends to 0  log(1+x)/x to the base a?

  • Q : Elasticity of Demand For the demand

    For the demand function D(p)=410-0.2p(^2), find the maximum revenue.

  • Q : Define Big-O notation Big-O notation :

    Big-O notation: If f(n) and g(n) are functions of a natural number n, we write f(n) is O(g(n)) and we say f is big-O of g if there is a constant C (independent of n) such that f

  • Q : Problem on Linear equations Anny, Betti

    Anny, Betti and Karol went to their local produce store to bpought some fruit. Anny bought 1 pound of apples and 2 pounds of bananas and paid $2.11.  Betti bought 2 pounds of apples and 1 pound of grapes and paid $4.06.  Karol bought 1 pound of bananas and 2